פשעי סייבר קיימים מאז ראשית ימי האינטרנט, ומתברר כי לצד הונאות רשת, מעשי עוקץ וגניבת מידע באמצעות סוסים טרויאניים ותוכנות זדוניות אחרות, עבירות מין תופסות נפח נכבד.

מה הן עבירות מין באינטרנט?
הדעה הרווחת גורסת שעבירות מין מחייבות מגע ישיר של העבריין עם הקורבן. המרחב האינטרנטי מוכיח שהנחת היסוד הזו אינה בהכרח נכונה. יש כמה סוגים של עבירות בהקשר של פשיעה מינית שיש להם ביטוי ברשת. בחלק מהעבירות, כמו במקרה של מתחזים המנסים ליצור קשרים עם קטינים, האינטרנט רק משמש כלי או פלטפורמה לביצוע הפשע. סוג אחר של פשעים מיניים באינטרנט הם מקטגוריית הפגיעה בחסינות. למשל, לרגל אחרי אדם באמצעות התחברות למצלמת הרשת שלו ולצלם אותו בסיטואציה אינטימית ללא ידיעתו. גם הפצת תמונות אינטימיות של אדם ללא אישור ('פורנו נקמה') נופל בקטגוריה דומה.

אבל עבירת המין שכנראה מזוהה יותר מכול עם רשת האינטרנט זה אחסון וצפייה בסרטי פורנו פדופילי. מהבחינה הזו כל חומר פורנוגרפי שהמתועדים בו הם קטינים נחשב לחומר אסור שעצם החזקתו הנה עבירה פלילית שדינה יכול להיות מאסר. עבירות מסוג זה דורשות אתגר מיוחד בחקירה, אך מרגע שחומרים כאלה התגלו על מחשב, מי שמחזיק במחשב הזה נמצא בבעיה.
 
"אין לי מושג איך זה הגיע לשם"
כשמתגלים חומרים פדופיליים אסורים, אחת מטענות ההגנה השגורות בפי החשודים היא: "אין לי מושג איך זה הגיע לשם". עד כמה שזה נשמע מוזר טענות כאלה הרבה פעמים מתבררות כנכונות. מומחי המז"פ שעוסקים בפשיעת סייבר יודעים לזהות על המחשב עקבות לחומרים שכבר נמחקו. אנשים לפעמים רוכשים מחשב מיד שנייה או שלמחשב שלהם יש גישה קלה לצד שלישי, ויותר מפעם אחת קרה שאנשים הסתבכו כי בגלגול קודם, ללא ידיעתם, מישהו אחר עשה שימוש לרעה במחשב.

בכל מקרה, ההמלצה הגורפת היא שבמקרה ויש כלפיכם חשד לביצוע של 'עבירות מין באינטרנט', אל תיקחו את העניין בקלות דעת ופנו באופן מיידי לעורך דין פלילי שמתמחה בנושא. בהקשר של עבירות מין באינטרנט עורך דין פלילי מנוסה מתפקד כ'חומת אש משפטית'. התחום הזה מעלה הרבה שאלות רגולטוריות ונסיבתיות ועורך דין שמכיר היטב את אופן הפעולה של המשטרה, כמו למשל עורך הדין גיל פרידמן שבעברו היה קצין חקירות מצטיין, יכול לחסוך לכם הרבה בעיות מבעוד מועד.

למידע נוסף על עבירות מין באינטרנט אתם מוזמנים לפנות ל'גיל פרידמן משרד עורכי דין'

עבירות מין באינטרנט

ההתמחויות שלנו

 


לפרטים וייעוץ ראשוני ללא התחייבות
התקשרו 074-767-94-78
או מלאו את הטופס
וניצור קשר בהקדם

צור קשר

phone2, phone, contact, telephone, support, call
location, location, map, marker, pin

כתובת:
ויצמן 2, תל אביב

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

מייל:
gil@il-adv.com

print2, print, printer

פקס:
03-7955546

טלפון:
074-767-94-78

לפרטים וייעוץ ראשוני ללא התחייבות התקשרו 074-767-94-78
או מלאו את הטופס וניצור קשר בהקדם

צור קשר

phone2, phone, contact, telephone, support, call

074-767-94-78

location, location, map, marker, pin

ויצמן 2, תל אביב

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

gil@il-adv.com

print2, print, printer

03-7955546