אחד השירותים שעורכי דין פליליים מתמחים בו הוא סגירת תיק פלילי ומחיקת רישום פלילי. לכאורה, מדובר באקט טכני ובירוקרטי, אך עבור אנשים רבים מדובר בשירות חשוב מהמעלה הראשונה.

את מי מעניין רישום פלילי?
אנשים רבים חושבים ש'רישום פלילי' הוא בסך הכול מאגר מידע שנועד לשרת את המשטרה ולא משהו שצריך להטריד מישהו. זה לא ממש מדויק. נכון, לרישום פלילי יש מטרה טכנית והעובדה שאדם הורשע בעבר לא אמורה להפריע לו אחרי שהחזיר את חובו לחברה, אך בפועל זה קצת יותר מסובך ולרישום פלילי יש השלכות שחורגות מריצוי העונש.

 בסדר, יש 'רישום פלילי' אבל מה הביג דיל? ובכן, לפעמים פעולות כמו השתתפות במכרזים, קבלה לתפקיד מקצועי ואפילו קבלת ויזה למדינות מסוימות, מותנות בהנפקת 'תעודת יושר'. אם יש לכם 'רישום פלילי', לא תוכלו לקבל תעודה כזו. לפעמים, עצם המחשבה שיש לאדם רישום פלילי, מקשה ופוגעת בו. תהא הסיבה אשר תהא הגשת בקשה ל'ביטול רישום פלילי' או 'סגירת תיק פלילי' הפכה לעניין מאוד נפוץ בשנים האחרונות.

סוגים שונים של רישום
יש סוגים שונים של רישום פלילי שאת חלקם יוכל עורך דין פלילי מנוסה לבטל בעילות שונות. הדרגה הנמוכה של הרישום מכונה 'מרשם משטרתי'. ב'מרשם המשטרתי' רשומים שמות כל החשודים שהחקירה בעניינם נסגרה ללא פנייה לערכאה משפטית. ברמה הרשמית הם 'זכאים', אבל מאחר שהם לא טוהרו במשפט הם נמצאים במאגר. המצב הזה מתסכל אבל ניתן להתמודד עמו. כאן חשוב לזכור מה היתה עילת סגירת התיק. במקרים בהם התיק נסגר בשל 'היעדר אשמה' הרישום המשטרתי יוסר באופן אוטומטי. במקרה והסיבה יותר עמומה, כמו 'היעדר ראיות' או 'חוסר עניין לציבור', ניתן לבטל את הרישום הפלילי בעילות אחרות כמו תקופת התיישנות. התיישנות היא גם דרך ל'מחיקת רישום פלילי' בעקבות הרשעה. תלוי בסוג העבירה, בקלון שקבע השופט ובאספקטים נוספים.

עניין נוסף שעורכי דין פליליים מתבקשים לטפל בו הוא 'סגירת תיק פלילי'. תיקים פתוחים רבים נשארים תלויים באוויר למרות שהחקירה מוצתה ולא עושה רושם שהתיק יבשיל למשפט. לפעמים תיק פתוח כזה יכול להעיב על אדם שנגדו נוהלה חקירה במשך שנים. אחת הדרכים להתמודד עם העניין הבעייתי הזה היא באמצעות עורך דין פלילי שיכול להגיש בקשה לסגירת תיק. אם הבקשה מנומקת והחקירה בתיק המדובר אכן מיצתה את עצמה יש לבקשה כזו סיכויים טובים להתקבל.

למידע נוסף על מחיקת רישום פלילי אתם מוזמנים לפנות ל'גיל פרידמן משרד עורכי דין'

מחיקת רישום פלילי

ההתמחויות שלנו

 


לפרטים וייעוץ ראשוני ללא התחייבות
התקשרו 074-767-94-78
או מלאו את הטופס
וניצור קשר בהקדם

צור קשר

phone2, phone, contact, telephone, support, call
location, location, map, marker, pin

כתובת:
ויצמן 2, תל אביב

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

מייל:
gil@il-adv.com

print2, print, printer

פקס:
03-7955546

טלפון:
074-767-94-78

לפרטים וייעוץ ראשוני ללא התחייבות התקשרו 074-767-94-78
או מלאו את הטופס וניצור קשר בהקדם

צור קשר

phone2, phone, contact, telephone, support, call

074-767-94-78

location, location, map, marker, pin

ויצמן 2, תל אביב

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

gil@il-adv.com

print2, print, printer

03-7955546