הכנה לחקירה

רובנו מסתובבים בתחושה שהמונח 'חקירה משטרתית' זה משהו לא רלוונטי לנו, ממחוזות "לי זה לא יקרה". נסיבות החיים מלמדות שלתחושה הזו אין תמיד כיסוי. בנסיבות מסוימות כל אחד עלול למצוא את עצמו במעמד חשוד בחקירה משטרתית, וכאשר זה קורה כדאי שתהיו מוכנים.

דע את זכויותיך
טעות בשיקול הדעת, משובת נעורים ואפילו טעות בזיהוי או חשד כללי, בגין כל הסיבות האלה וסיבות נוספות מוצאים את עצמם כל יום עשרות ישראלים ללא עבר או רקע פלילי קודם בסיטואציה המאיימת הנקראת – 'חקירת משטרה'. הסיטואציה הזו מלחיצה בין אם יש לכם מה להסתיר ובין אם אתם צחים כשלג. דווקא מי שלא התנסה בסיטואציה עשוי לכשול ולהסתבך.

לכן, כדאי שתדעו מה הזכויות שלכם. במקרה ונעצרתם או זומנתם לתת עדות כחשודים או באזהרה, הזכות הכי בסיסית שיש לכם היא להתייעץ עם עורך דין בשלב הראשון. זכות השתיקה שמורה לכם בכל מקרה ואם מונעים מכם התייעצות עם עורך דין אל תהססו לשמור על זכות השתיקה עד שתפגשו את עורך הדין שלכם.

החוקרים עשויים לרמוז שההתעקשות לשתוק מפלילה אתכם, אל תיבהלו, תגידו שאתם מוכנים להיחקר אבל ראשית אתם עומדים על זכותכם לפגוש עורך דין. העצה הזו לא קשורה בכלל לעובדה שיכול מאוד להיות שאין לכם מה להסתיר. הבנה של משמעות החקירה ומפגש מקדים עם עורך דין זה משהו שגם אדם שיודע שהוא זך וזכאי מומלץ שלא ייוותר עליו.

לצפות את המלכודות מראש
עורך דין פלילי מנוסה שיפגוש את הנחקר לפני החקירה עשוי לזהות כשלים פרוצדורליים או מהותיים בעבודת המשטרה ולעצור את החקירה עוד לפני שהחלה. הוא יכול לתת לנחקר עצות כלליות ופרטניות שיכולות למנוע ממנו ליפול למלכודות שטווים החוקרים.
בהקשר הזה כדאי שתכירו את עורך הדין גיל פרידמן, שבמשך 20 שנה שימש כקצין חקירות. ההיכרות האינטימית של פרידמן עם המנגנון המשטרתי והיכולת שלו להבין את נקודת מבטו של חוקר המשטרה במגוון סיטואציות, הופכות אותו לעורך דין פלילי בעל פרספקטיבה יוצאת דופן כאשר המשימה העומדת על הפרק היא – 'הכנה לחקירה'.

כאשר החקירה מתחילה במעצר (אקראי או מתוכנן) אין זמן לערוך הכנה משמעותית (למרות שכמו שציינו, גם פה חשוב להתעקש על נוכחות עורך דין מטעמכם); אבל כאשר החקירה נקבעת בזימון מראש אל תוותרו על הכנה לחקירה פרטנית ומסודרת אצל עורך דין פלילי שזה אחד מתחומי התמחותו.

למידע נוסף על 'הכנה לחקירה' אתם מוזמנים לפנות ל'גיל פרידמן משרד עורכי דין'

ההתמחויות שלנו

 


לפרטים וייעוץ ראשוני ללא התחייבות
התקשרו 074-767-94-78
או מלאו את הטופס
וניצור קשר בהקדם

צור קשר

phone2, phone, contact, telephone, support, call
location, location, map, marker, pin

כתובת:
ויצמן 2, תל אביב

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

מייל:
gil@il-adv.com

print2, print, printer

פקס:
03-7955546

טלפון:
074-767-94-78

לפרטים וייעוץ ראשוני ללא התחייבות התקשרו 074-767-94-78
או מלאו את הטופס וניצור קשר בהקדם

צור קשר

phone2, phone, contact, telephone, support, call

074-767-94-78

location, location, map, marker, pin

ויצמן 2, תל אביב

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

gil@il-adv.com

print2, print, printer

03-7955546