עידן ה-MeToo מביא עמו בשורה חברתית חשובה. למרבה הצער הרבה אנשים לא הפנימו זאת, או כמו שאמר ריצ'רד ניקסון: "הממזרים שינו את החוקים". התנהלות שבעבר נחשבה גסה אבל חוקית, מוגדרת ברוח הזמן, שמגובה בשינויי חקיקה הנוגעים להטרדות, כעבירה פלילית לכל דבר.

לשמור על המרחב הפרטי
דווקא בתקופה בה אחד המאפיינים הבולטים הוא 'אובדן הפרטיות', אנשים מקפידים לשמור יותר על המרחב הפרטי הישיר שלהם. יש אנשים שטרם הבינו שלשלוח ידיים למרחב הפרטי של אדם אחר זו 'הטרדה' שניתן לשים עליה תג מחיר פלילי. גם הטרדות מילוליות הן לא תמיד דבר שנכלל בחופש הביטוי, בטח כאשר ההטרדות מגיעות ממישהו בכיר מהמוטרד במקום העבודה. חשוב לזכור שגם אם יש מי שמציג את תופעת ההטרדות כניפוח של גחמה פרוגרסיבית, עבור מי שהוטרד מדובר במצוקה אמיתית וטוב שהמחוקק והנורמות הציבוריות נתנו כלים לצמצם את התופעה ולגבות מחיר ממטרידים סדרתיים. אנחנו היום באמצע גל גדול, אבל יש להניח שהמהפכה הנוכחית תוריד את כמות ההטרדות בעתיד, ולכן מדובר בתופעה חיובית.

אחרי שזה נאמר, המאמר הזה נכתב מפריזמה של עורך דין פלילי שתפקידו אינו לשפוט את הלקוחות באופן ערכי אלא לסייע להם להתמודד עם האשמות. הטרדה זה מעשה מכוער, אך כמו במקרה של חשדות אחרים, הקו בין 'הטרדה' פלילית לחוסר הבנה ובמקרים מסוימים 'עלילה', הוא קו דק. הרבה מאוד תיקים של הטרדה נסגרים ולא בהכרח בנימוק של היעדר ראיות, אלא בנימוק של היעדר אשמה.

לא לשכוח יעוץ מקצועי
הטרדה, וודאי הטרדה בהקשר מיני, היא מסוג העבירות שקשה להתמודד עמן. לא במקרה הרבה מאוד ידוענים מוצאים את עצמם מואשמים בהטרדה. ראשית משום שהרבה פעמים 'הטרדה' קשורה לתפיסה סובייקטיבית של הקורבן. אותו ליטוף בגב יכול להיתפס אצל אדם אחד אקט לגיטימי של חיבה אינטימית ואצל האחר חצייה בוטה של המרחב האישי. לכן, קל למצוא האשמות. לעיתים קרובות כמו בפרשת משה איבגי או חיים רמון האשמות האלה מתגלות כנכונות ומתורגמות לכתב אישום והרשעה. לעיתים האשמות לא מבשילות אך נותרות באוויר עם שובל מעופש. זו הסיבה שהרבה פעמים הזירה העיקרית בה מתנהל מאבק כזה תהיה הזירה התקשורתית. במקביל, אסור להזניח את הזירה המקצועית משפטית. 

הואשמתם בהטרדה? פנו לייעוץ משפטי לפני שכדור השלג צובר נפח ותאוצה.

הטרדות

ההתמחויות שלנו

 


לפרטים וייעוץ ראשוני ללא התחייבות
התקשרו 074-767-94-78
או מלאו את הטופס
וניצור קשר בהקדם

צור קשר

phone2, phone, contact, telephone, support, call
location, location, map, marker, pin

כתובת:
ויצמן 2, תל אביב

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

מייל:
gil@il-adv.com

print2, print, printer

פקס:
03-7955546

טלפון:
074-767-94-78

לפרטים וייעוץ ראשוני ללא התחייבות התקשרו 074-767-94-78
או מלאו את הטופס וניצור קשר בהקדם

צור קשר

phone2, phone, contact, telephone, support, call

074-767-94-78

location, location, map, marker, pin

ויצמן 2, תל אביב

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

gil@il-adv.com

print2, print, printer

03-7955546