גרימת מוות ברשלנות היא אחת העבירות הכי מתעתעות בספר החוקים. מצד אחד מדובר בעבירה נוראית שפירושה – אחריות פלילית על נטילת חיי הזולת, עבירה שרף הענישה בה עלול להיות כבד. מצד שני רבים מהנאשמים המוצאים את עצמם בסיטואציה הזו אינם 'עבריינים מקצועיים', אלא אנשים מהיישוב שבנסיבות שונות ומשונות מצאו את עצמם נקלעים בסיטואציה איומה שלעיתים כוללת מרכיבים קפקאיים.

פתאום באמצע החיים
בגלל שברוב המקרים עבירת גרימת מוות ברשלנות נעדרת את מימד הכוונה או התכנון, החשודים או הנאשמים בדרך כלל מוצאים את עצמם בעין הסערה ללא התרעה מוקדמת. דוגמה קלסית היא תאונת דרכים שהתרחשה בגלל חוסר תשומת לב של הנהג ובמהלכה אחד המעורבים נהרג. מה שבהזדמנות אחרת היה יכול להסתיים בעבירת תנועה שמסתכמת בברירת קנס הופך עבור הנאשם לתיק, שתג המחיר שלו עלול להיות כמה שנות מאסר. ולא מדובר רק בתאונות דרכים, למעשה כל תחום בו אדם הוא בעל אחריות יכול, בנסיבות טרגיות, להיבחן כתיק של 'גרימת מוות ברשלנות'. כולנו זוכרים את המהנדס שהורשע בגרימת מוות ברשלנות בעקבות האסון באולם האירועים 'ורסאי', שנים ארוכות אחרי בניית האולם. דוגמה נוספת בעלת פרופיל תקשורתי בולט בימים אלו זה האסון בנחל צופית וההחלטה להגיש כתב אישום נגד ראש המכינה בגין גרימת מוות ברשלנות.

להצטייד בעורך דין פלילי טוב
דווקא בגלל שפעמים רבות חשודים בגרימת מוות ברשלנות מגיעים לחקירה כאשר הם בעלי תודעת חפות מובהקת, חשוב מאוד שייעזרו בשירותיו של עורך דין פלילי כבר בשלב החקירה הראשונית. כי אותה 'תודעת חפות' עלולה לתעתע, בוודאי בעבירה מסוג 'גרימת מוות ברשלנות' שהיסוד הנפשי בדרך כלל פחות קובע בעניינה, ולעיתים דווקא תקנות של חוק יבש יכולות להכריע גורלות. ייעוץ של עורך דין פלילי, שטיפל בתיקים רבים של גרימת מוות ברשלנות, עשוי לעשות את ההבדל בין זיכוי או יציאה מעונש בזול לבין תקופת מאסר לא קצרה.

עורך דין פלילי נמרץ וחד-מחשבה, כמו למשל עורך הדין גיל פרידמן, שניהל בהצלחה תיקים של גרימת מוות ברשלנות, עשוי לחסוך לחשוד הרבה כאבי לב וראש. חשוב לציין שאחד המפתחות להצלחה קשור למועד שבו מצורף עורך הדין. או במילים אחרות, אם יש ספק, אין ספק. מקרה מוות מקושר אליכם באופן עקיף או באופן אישי – פנו לעורך דין פלילי.

למידע נוסף על 'גרימת מוות ברשלנות' אתם מוזמנים לפנות ל'גיל פרידמן משרד עורכי דין'

גרימת מוות ברשלנות

ההתמחויות שלנו

 


לפרטים וייעוץ ראשוני ללא התחייבות
התקשרו 074-767-94-78
או מלאו את הטופס
וניצור קשר בהקדם

צור קשר

phone2, phone, contact, telephone, support, call
location, location, map, marker, pin

כתובת:
ויצמן 2, תל אביב

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

מייל:
gil@il-adv.com

print2, print, printer

פקס:
03-7955546

טלפון:
074-767-94-78

לפרטים וייעוץ ראשוני ללא התחייבות התקשרו 074-767-94-78
או מלאו את הטופס וניצור קשר בהקדם

צור קשר

phone2, phone, contact, telephone, support, call

074-767-94-78

location, location, map, marker, pin

ויצמן 2, תל אביב

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

gil@il-adv.com

print2, print, printer

03-7955546